• Domena i hosting

Domeny (rejestracja i utrzymanie)

Domena *.pl

rejestracja i 1-szy rok za 14,74 zł

54,12 zł/rok

Domena *.com

rejestracja i 1-szy rok za 55,35 zł

60,27 zł/rok

Domena *.eu

rejestracja i 1-szy rok za 29,52 zł

38,13 zł/rok

Inna domena

m.in: *.net, *.org, *.info, *.biz *.com.pl *.org.pl

45,51 zł/rok

Propozycje

Zaproponuję Ci najlepsze wersje domen. Na pewno wybierzesz coś dla siebie.

Płatności

Zarejestruję i opłacę pierwszy rok utrzymania domeny.

Połączenie

Połączę domenę z serwerem, na którym mieści się Twoja strona.

Dostęp

Dostarczę Ci wszelkie dane dostępowe do panelu administracyjnego wraz z instrukcją obsługi.

zleć mi to

Czym jest domena?

Domena to w przypadku mojej strony „maksymilian.org„. To krótki adres, który każda szanująca się osoba, firma lub instytucja, chcąca zaistnieć w internecie musi zarejestrować i cyklicznie płacić za jej utrzymanie. Jest oczywiście możliwość korzystania z darmowych domen, ale odbywa się to kosztem dodatkowego rozszerzenia, np. twojadomena.prv.pl lub twojadomena.cba.pl. Opłaca się zainwestować w lepszy wizerunek.

Jak wybrać domenę?

Domenę można zarejestrować (o ile nikt takowej jeszcze nie posiada) lub odkupić od aktualnego właściciela, a także zakupić na jednej giełd domen. Najlepiej, gdy Twoja domena będzie krótka, z rozszerzeniem .pl, .com, lub innym popularnym, i najważniejsze – łatwo kojarzona z Twoją działalnością. Sprawić, które domeny są „wolne”, a które już wykupione możesz tutaj.

Hosting (serwer)

zleć mi to

Czym jest hosting?

Hosting to po prostu serwer z plikami Twojej strony. Zazwyczaj usługodawca w panelu administracyjnym udostępnia również odpowiednie funkcje do obsługi poczty e-mail (np. zakładania nowych kont) czy baz danych. Do dyspozycji użytkownika jest określona w pakiecie przestrzeń dyskowa oraz maksymalna ilość transferu danych (zwykle w rozliczeniu miesięcznym).

Jak wybrać hosting?

Na rynku istnieje bardzo dużo firm oferujących usługi hostingowe. Należy wybrać tę „najlepszą”. Czym się kierować? Oczywiście najkorzystniejszym stosunkiem ceny do jakości. Zacznij od przejrzenia rankingu firm (od razu odpuść sobie trzy pierwsze pozycje – zerknij na oceny użytkowników). Pomyśl jak wiele miejsca może zająć Twoja strona i jak wiele danych będzie pobieranych przez użytkowników.